Kľakovská dolina

Podujatia v Doline

Pridajte sa do skupiny
Kľakovská dolina:

Pridajte sa do FB skupiny Kľakovská dolina

Dôkaz súdržnosti Kľakovskej doliny

Zdieľať

Rodina s malými deťmi prišla za pár minút o všetko. Oheň pohltil veci, nábytok, hračky, plienky. Ostalo im len to, čo mali na sebe. Obyvatelia Ostrého Grúňa bývali v obci Hrabičov v podnájme. Podľa predbežných odhadov, sa oheň rozšíril do celého domu z podkrovia z komína.

 

Starostka Ostrého Grúňa preto ráno vyhlásila zbierku a spolu s poslancami sa dohodli, že rodine pomôžu s bývaním. Momentálne sú ubytovaní v budove obce. Je to len dočasné riešenie, no dôležité je že sú v teple, so strechou nad hlavou, so sociálnych zariadením.  V budove budú bývať len matky s deťmi. Tri ženy so 6 malými deťmi. Chlapi ostávajú v dome u svojej rodiny, aby ho opravili. Dom je v značne zlom a nevyhovujúcom stave, musia ho zrekonštruovať, aby mohla byť rodina celá spolu.

Starostka obce touto cestou ďakuje každému za pomoc. Po vyhlásení zbierky v obciach Kľakovskej doliny sa rozpútala priam neuveriteľná vlna súdržnosti a pomoci. Starostovia celej doliny koordinovali zbierky vo svojich obciach. Ľudia nosili oblečenie nielen pre deti, ale aj pre ich rodičov, ďalej plienky, hračky, drogériu, potraviny. Dokonca priniesli periny, postele, matrace, obliečky. Sľúbené sú skrine. Takáto pomoc je dôkazom toho, že vo svete stále víťazí láska, že súdržnosť a pomoc ľuďom ktorých vlastne vôbec nepoznáme, má v našich srdciach svoje miesto.

V druhej fáze bude vyhlásená aj finančná zbierka. Na opravu domu, do ktorého pôjdu bývať.  Potrebné je takmer všetko. Stavebný materiál, kachľová pec resp. krbová piecka, stierky, klince, okná, dvere... Z peňazí, ktoré sa podarí vyzbierať, sa bude postupne prerábať to najhlavnejšie aby mohli byť opäť spolu a z dočasného bývania mali svoje, trvalé. Zatiaľ je na konte zbierky cca 400 eur. Za každé jedno euro, za akúkoľvek pomoc, za každú podanú ruku v mene rodiny ĎAKUJEME.

V prípade, že chcete prispieť, môžete tak urobiť priamo na Obecnom úrade v Ostrom Grúni. Všetky peniaze budú použité výhradne pre účely pomoci tejto rodine pod dohľadom starostky obce Jany Angletovej. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok môžete kontaktovať priamo starostku obce na tel. čísle 0914 115 115.

 PhDr. Katarína Segetová

Zdieľať
 
 

Kalendár podujatí

júl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Kontaktujte nás

Zavolajte nám:
+421 911 334 600

E-mail:
info@
klakovskadolina.sk

Nachádzaš sa tu: DOMOV Dôkaz súdržnosti Kľakovskej doliny
×
Vianoce 2016