Kľakovská dolina:

Pridajte sa do FB skupiny Kľakovská dolina

Bežci z Kľakovskej doliny na ČSOB maratóne

Zdieľať

Prvá aprílová nedeľa patrila okrem iného aj športu. V Bratislave sa konal už 12. ročník ČSOB maratónu. Tento ročník prial maximám, prekvapeniam, rekordom ale aj romantike. Náš najúspešnejší bežec z Kľakovskej doliny pán Dušan Beňo z Hrabičova pokoril sám seba a na maratóne zabehol svoje osobné maximum, kde polmaratón zdolal s časom 1:17:18.

Z celkového počtu bežcov 2653 sa týmto časom dostal na nádhernú  a závideniahodnú 15 priečku a 13 priečku vo svojej kategórii. Maratón dobehol do cieľa aj ďalší bežec z Kľakovskej doliny Ivan Benča z Horných Hámrov s časom 3:13:19. Týmto časom sa zaradil na krásne 116. miesto z celkového počtu bežcov 1007 a vo svojej kategórii skončil na 51. mieste. Vo svojej kategórii 60+ bežal aj Jozef Škubla z Horných Hámrov, časť Huta a dobehol na krásnom 24. mieste s časom 2:00:36.

Tento ročník bol rekordný v počte prihlásených bežcov. Na štart sa ich postavilo až neuveriteľných 12 000. Ďalší rekord zapísal do maratónskej histórií celkový víťaz, ktorým sa prvý krát na území hlavného mesta stal Slovák. Je ním Jozef Urban s časom 2:29:44. No a romantickou čerešničkou na konci bola výnimočná žiadosť o ruku, kedy jeden z bežcov po úspešnom odbehnutí priamo v cieli požiadal o ruku svoju priateľku.

Všetkým bežcom, no hlavne tým našim srdečne gratulujeme a ďakujeme, za krásnu reprezentáciu našej Kľakovskej doliny.